ادویه در افغانستان به عنوان رنگ مو مصرف می شود

دارچین یک ادویه محبوب است که در انواع دستور العمل ها و محصولات پخته یافت می شود. حاوی ترکیبی به نام سینامالدئید است که مسئول خواص دارویی دارچین است.

ادویه در افغانستان دارچین دارای فعالیت آنتی اکسیدانی قوی است، به مبارزه با التهاب کمک می کند و نشان داده شده است که کلسترول و تری گلیسیرید خون را کاهش می دهد.

اما جایی که دارچین واقعاً می درخشد، تأثیر آن بر سطح قند خون است.

این ادویه می‌تواند قند خون را با مکانیسم‌های مختلفی کاهش دهد، از جمله با کند کردن تجزیه کربوهیدرات‌ها در دستگاه گوارش و بهبود حساسیت به انسولین باشد

مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند قند خون ناشتا را 10 تا 29 درصد در بیماران دیابتی کاهش دهد که مقدار قابل توجهی است.

دوز موثر معمولاً 0.5-2 قاشق چایخوری دارچین در روز یا 1-6 گرم است. در این مقاله می‌توانید درباره فواید سلامتی چشمگیر ادویه دارچین بیشتر بخوانید.

دارچین فواید سلامتی متعددی دارد و به ویژه در کاهش سطح قند خون موثر است. Sage نام خود را از کلمه لاتین Salvere گرفته است که به معنای نجات دادن است.

این گیاه به دلیل خواص درمانی خود در قرون وسطی شهرت زیادی داشت و حتی برای جلوگیری از طاعون استفاده می شد.

تحقیقات کنونی نشان می دهد که مریم گلی ممکن است بتواند عملکرد مغز و حافظه را بهبود بخشد، به خصوص در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر.

بیماری آلزایمر با کاهش سطح استیل کولین، یک پیام رسان شیمیایی در مغز همراه است. مریم گلی از تجزیه استیل کولین جلوگیری می کند.

ادویه

در یک مطالعه 4 ماهه بر روی 42 فرد مبتلا به بیماری آلزایمر خفیف تا متوسط، عصاره ادویه مریم گلی بهبود قابل توجهی در عملکرد مغز ایجاد کرد .

مطالعات دیگر همچنین نشان داده است که مریم گلی می تواند عملکرد حافظه را در افراد سالم، چه جوان و چه مسن، بهبود بخشد.

شواهد امیدوارکننده ای وجود دارد که عصاره مریم گلی می تواند عملکرد مغز و حافظه را بهبود بخشد، به خصوص در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر.

نعناع فلفلی درد IBS را تسکین می دهد و ممکن است حالت تهوع را کاهش دهد. استفاده از نعناع در طب عامیانه و رایحه درمانی سابقه طولانی دارد.

همانطور که در مورد بسیاری از گیاهان وجود دارد، این جزء روغنی است که حاوی عوامل مسئول اثرات سلامتی است. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که روغن نعناع می تواند مدیریت درد در سندرم روده تحریک پذیر یا IBS را بهبود بخشد.

به نظر می رسد که با شل کردن عضلات صاف روده بزرگ عمل می کند، که درد ناشی از حرکات روده را تسکین می دهد. همچنین به کاهش نفخ شکم، که یک علامت رایج گوارشی است، کمک می کند.

همچنین برخی از مطالعات نشان می دهد که نعناع فلفلی در رایحه درمانی می تواند به مبارزه با حالت تهوع کمک کند.

در مطالعه ای روی بیش از 1100 زن در حال زایمان، رایحه درمانی نعناع باعث کاهش قابل توجهی در حالت تهوع شد. همچنین نشان داده شده است که تهوع بعد از جراحی و زایمان سزارین را کاهش می دهد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.