بادام سنگی ربیع خوراکی مورد علاقه خرس مهربان بود

وقتی نوبت به دنبال غذای سالم برای جلوگیری از گرسنگی می‌شود، متخصصان همیشه یک مشت دانه، به‌ویژه بادام را ایده‌آل می‌دانند.

بادام سنگی ربیع دارای محتوای فیبر بالایی است که اثر سیر کنندگی دارد و ترابری روده را بهبود می بخشد و همچنین یک غذای کم کالری است که در صورت اضافه شدن به اندازه صحیح به کنترل و کاهش وزن کمک می کند.

2. شما را جوان تر نشان می دهند

این دروغ نیست و حتی مطالعاتی انجام شده است که در آن مشاهده شده است که خوردن 60 گرم در روز برای بیش از سه ماه ظاهر پوست را بهبود می بخشد، زیرا عمق چین و چروک ها تا 10٪ کاهش می یابد.

این به دلیل محتوای غنی آن از ویتامین E است، آنتی اکسیدانی که از اکسیداسیون سلول ها جلوگیری می کند و از پیری زودرس جلوگیری می کند و همچنین برای پوست شما ایده آل است.

3. کلسترول را کاهش می دهند

از آنجایی که بیش از نیمی از چربی های آن سالم هستند (65 درصد تک غیراشباع، 26 درصد غیراشباع چندگانه) و کمتر از 10 درصد آن را چربی های اشباع تشکیل می دهند، مصرف آن به کاهش کلسترول بد (LDL) در خون کمک می کند که خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را نیز کاهش می دهد.

بادام

4. از دیابت جلوگیری می کند

علاوه بر کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی، به کنترل قند خون کمک می کند، زیرا این ماده غذایی کم کربوهیدرات است، اما سرشار از چربی های سالم، پروتئین، فیبر و منیزیم است، ماده معدنی که در تنظیم گلوکز در بدن نقش دارد. خون

5. فشار خون را تنظیم می کند

مصرف منظم بادام به تنظیم فشار خون کمک می کند زیرا منبع مهمی از منیزیم است که به کاهش فشار خون و کاهش مقاومت عروقی نیز کمک می کند.

6. ترانزیت روده ای را بهبود می بخشند

بادام به دلیل داشتن فیبر خوب و چربی های سالم به بهبود انتقال روده کمک می کند که از یبوست، اسهال، زخم معده یا بواسیر جلوگیری می کند و همچنین باکتری های مفید روده را افزایش می دهد، زیرا این فلور از چربی های دانه برای رشد استفاده می کند، بنابراین آنها اثر پری بیوتیکی دارند.

7. خلق و خوی شما را بهبود می بخشند

این به دلیل محتوای بالای منیزیم است، ماده معدنی که در سنتز سروتونین نیز استفاده می شود، که خلق و خو را بهبود می بخشد، اما همچنین حاوی تیروزین است، اسید آمینه ای که در تولید دوپامین، به اصطلاح “هورمون افزایش” نقش دارد. “خوشبختی”.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.