با استفاده از قابلمه استیل طرح دار هیچ گاه غذای شما فاسد نمی شود

خوب، نیکل فولاد را ضد زنگ می کند. اما حتی یک قابلمه ساخته شده از فولاد بدون نیکل نیز اگر در کمد مرطوب قرار نگیرد زنگ نمی زند.

اتفاقاً هر قابلمه استیل طرح دار مناسب القایی دارای یک پایه (کپسول یا صفحه) است که از فولاد بدون نیکل ساخته شده است. نیکل همچنین دارای خاصیت ضد مغناطیسی فولاد است و بنابراین دیگ طبق اصل القایی کار نمی کند.

این مقاله می تواند کتاب کوچکی باشد، اما من روی موارد ضروری تمرکز خواهم کرد:

استحکام مواد فولاد برای یک قابلمه خوب تعیین کننده است – نه محتوای نیکل. ضخامت دیوار حداقل 0.7 میلی متر نشان دهنده کیفیت خوب و طولانی مدت است. ضخامت دیوارهای بیش از 0.8 میلی متر احتمالاً در بازار وجود دارد، اما کاملا غیر ضروری و گران است.

کف باید یک کفپوش ساندویچی محصور شده (فولاد-آلومینیوم-فولاد) باشد. در اینجا، ضخامت کف اغلب به عنوان یک ویژگی با کیفیت ذکر می شود – هر چه ضخیم تر، بهتر (ظرفیت ذخیره سازی گرما).

این مزخرف است (و با گرایش به اجاق های القایی که یکی از ویژگی های اجاق گاز را دارند: انرژی = فورا گرما، انرژی خاموش = گرما خاموش) در تضاد است!

قابلمه استیل طرح دار

چه کسی به پایه‌ای نیاز دارد که آنقدر گرما را ذخیره کند که وقتی من حرارت را خاموش کرده‌ام، سس کاهش‌یافته روی پایه پوسته شود؟

آلومینیوم 3 میلی متر در کف ساندویچی کاملاً کافی است! آنچه مهم است فرآیند تولید است: بسیاری از (راستش بگوییم) ته ساندویچ/کپسول لحیم کاری شده اند.

صفحه آلومینیومی با استفاده از گرما و “لحیم کاری اتصال” به پایه دیگ (داخلی) و صفحه / کپسول انتهایی متصل می شود. این معمولا منجر به حفره های جزئی می شود که مطلوب نیستند.

یک پایه ساندویچی فورج شده با استفاده از یک پرس اصطکاک با فشار بالا بر روی قابلمه فورج می شود. به دلیل فشار بسیار زیاد حداقل 1600 تن، آلومینیوم بدون هیچ حفره ای مایع شده و با فولاد ترکیب می شود. یک پایه آهنگری هنگام گرم شدن کمتر تغییر شکل می دهد، که به معنای اتلاف انرژی کمتر در هنگام پخت و پز است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.