بهترین پخت برای برنج کامفیروز و برنج چمپا را بدانید

دانه های کوتاه فقط دوبرابر پهنای مغزشان طول می کشد و وقتی پخته می شوند چسبناک ترین بافت را به دست می آورند
آیا برنج چمپا به صورت کامل و دست نخورده است (مانند برنج قهوه ای) یا آسیاب شده و صیقل داده شده است (مانند برنج سفید).

کامل: درست مانند تمام غلات کامل، برنج کامفیروز به طور طبیعی حاوی سه جزء خوراکی است – سبوس، جوانه و آندوسپرم برنج “قهوه ای” نوعی برنج سبوس دار معمولی است، اگرچه این یک نوع خاص نیست، بلکه رنگ طبیعی دانه را توصیف می کند. با این حال، برنج سبوس دار به یک رنگ محدود نمی شود، بلکه در سایه های مشکی، بنفش و قرمز نیز موجود است.

البته وقتی صحبت از پخت و پز می شود، معمولاً انواع خاصی از برنج به دلیل ویژگی های منحصر به فردشان انتخاب می شود. در اینجا چند نوع محبوب وجود دارد.

برنج

از آنجایی که لایه سبوس فیبری و جوانه غنی از مواد مغذی دست نخورده باقی می‌مانند، پخت این گونه‌ها معمولاً بیشتر طول می‌کشد و بافت مغزی و جویدنی‌تری نسبت به برنج کامفیروزی سفید تصفیه‌شده دارند.
تصفیه شده: برنجی که صیقل داده می شود تا لایه های سبوس و جنین از بین برود، به طوری که فقط آندوسپرم سفید نشاسته ای باقی بماند – از این رو  باید بدانید برنج کامفیروزی چیست؟

فرآیند آسیاب و صیقل دادن اکثر ویتامین‌های B، مواد معدنی، فیتوکمیکال‌ها و فیبر طبیعی را حذف می‌کند، بنابراین ویتامین‌های B و آهن دوباره اضافه می‌شوند. برچسب مواد غذایی عبارت “غنی شده” را برای نشان دادن این موضوع نشان می دهد. با این حال، تنها کسری از مقدار اولیه این مواد مغذی دوباره اضافه می شود.

 • منابع:
  1. The Nutrition Source
 • تبلیغات:
  1. شعله های آتش که بلای جان یک جنگل شد!!!
  2. شکافته شدن قاره ها تا چند سال آینده !!
  3. پنیر سمی که جان مردم اهواز را گرفت
  4. مردی با کفش های خود برای همسرش خانه ساخت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.