زیره امسال تمامی سوسک های خانه را از بین می برد

بیماران آسم نیز باید در مصرف زیره احتیاط کنند. دانه های کوچک حاوی نسبت غیرمعمول زیادی اسانس هستند. اگرچه روغن نباتی غلیظ اثر مفیدی بر دستگاه گوارش دارد، اما غشاهای مخاطی را نیز تحریک می کند.

بنابراین مبتلایان به آسم باید مراقب دانه ها باشند و ممکن است نیاز به مشورت با پزشک داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که حمله آسم را تحریک نمی کنند.

اگر مطمئن نیستید که می توانید زیره امسال را تحمل کنید، ادویه را فقط در مقادیر بسیار کم مصرف کنید و آن را در یک محیط کنترل شده امتحان کنید.

جایگزینی برای دارو نیست
زیره باعث رفع سوء هاضمه و درد مفاصل، اثر ضد التهابی، تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی می شود.

اگر در نظر داشته باشید که زیره نه تنها در پزشکی بلکه در آشپزخانه نیز قابل استفاده است، این ادویه هم یک گیاه دارویی و هم یک غذای فوق العاده است. با وجود تمام این اثرات مثبت، باید توجه داشته باشید که زیره می تواند به تقویت بدن و پیشگیری از بیماری ها کمک کند، اگر قبلاً آنها را نداشته باشید.

اما اگر از آسیب عروقی، مشکلات قلبی، مشکلات گوارشی مزمن یا بیماری های دیگر رنج می برید، نیاز به مراقبت های پزشکی و داروی مناسب دارید.

زیره امسال

در این موارد، زیره همچنان می تواند اثر ضد التهابی، تسکین دهنده درد و گوارشی داشته باشد و قطعا به عنوان یک حمایت کننده توصیه می شود. اما این حمایت جایگزینی برای درمان از سوی کادر پزشکی نیست.

هر جا که ادویه جات معامله می شود می توانید زیره بخرید. خواه یک سوپرمارکت، خواربارفروشی یا اغذیه فروشی باشد، معمولاً می توانید زیره را هم به صورت دانه کامل و هم به صورت پودر خرد شده پیدا کنید.

همچنین می توانید در فروشگاه های مواد غذایی سالم و سوپرمارکت های ارگانیک به دنبال زیره باشید. البته می توانید دانه های دارویی را به صورت آنلاین نیز سفارش دهید.

در اینجا شما همچنین می توانید بین دانه های کامل و پودر زیره انتخاب کنید، اما سایر محصولات زیره مانند کپسول یا عصاره را نیز خواهید یافت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.