سیر ضد نفخ سبب خوش بو شدن دهان شما می شود

اکثر مطالعات در مورد ارزیابی اثر سیر بر عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی (مانند فشار خون، کلسترول خون و گلوکز خون) با مکمل ها یا عصاره های سیر انجام شده اند تا اصول فعال را جدا کنند.

به طور کلی، این تحقیق تمایل به کاهش کمی سطح کلسترول و تری گلیسیرید خون را نشان می دهد.

بنابراین، مطالعات کمی تأثیر واقعی مصرف سیر ضد نفخ تازه (خام یا پخته) را بر این عوامل خطر ارزیابی کرده‌اند و قدمت آن‌ها مربوط به چند سال پیش است.

در دو مورد از این مطالعات، مصرف روزانه 3 گرم و 10 گرم سیر تازه به ترتیب به مدت 16 و 8 هفته، به کاهش کلسترول کل کمک کرد. مطالعات بیشتری برای ارزیابی تأثیر مصرف سیر تازه بر پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی عروقی مورد نیاز خواهد بود.

بر اساس نتایج مطالعات با استفاده از عصاره سیر، مصرف روزانه معادل 2 گرم تا 5 گرم سیر خام یا 10 گرم تا 15 گرم سیر پخته شده برای بهره مندی از فواید برخی عوامل ضروری است. خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مانند به عنوان کلسترول تام، کلسترول LDL (کلسترول “بد”) یا تری گلیسیرید بالا در خون.

سیر

سیر به طور سنتی برای خواص ضد میکروبی و برای درمان برخی عفونت ها استفاده می شود. اکثر مطالعات در مورد این موضوع با استفاده از عصاره سیر انجام شده است، در دوزهایی که اغلب با مصرف معمول سیر تازه به سختی به دست می آیند.

در مطالعه ای که در جمعیت منطقه ای از چین انجام شد، مصرف زیاد سیر (بیش از 5 کیلوگرم در سال برای هر نفر، معادل تقریباً چهار تا پنج حبه سیر در روز) با کاهش هلیکوباکتر پیلوری ارتباط ضعیفی داشت.

عفونت ها این مشاهدات توسط یک مطالعه بالینی به چالش کشیده شد که در آن افراد ده حبه سیر تازه در روز می خوردند، بدون اینکه اثر قابل توجهی در برابر عفونت هلیکوباکتر پیلوری داشته باشند.

برخی مطالعات نشان می دهد که سیر ممکن است به پیشگیری از سرماخوردگی کمک کند. در واقع، در یک مطالعه، دو گروه با هم مقایسه شدند: یکی مکمل سیر و دیگری دارونما به مدت 12 هفته در طول بارداری.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.