ماشین لباسشویی که می تواند لباس را به رنگ دلخواه در آورد!

پس از حمله به پرل هاربر، تولید واشر داخلی ایالات متحده برای مدت زمان جنگ جهانی دوم به نفع تولید مواد جنگی به حالت تعلیق درآمد.

با این حال، به بسیاری از تولیدکنندگان لوازم خانگی و لباسشویی بوش سری 4  ایالات متحده اجازه داده شد تا در طول سال های جنگ تحقیق و توسعه واشرها را انجام دهند.

بسیاری از این فرصت برای توسعه ماشین‌های خودکار استفاده کردند و متوجه شدند که اینها آینده صنعت را نشان می‌دهند.

در اواخر دهه 1940 و اوایل دهه 1950 تعداد زیادی از تولیدکنندگان آمریکایی ماشین های لباسشویی دوو خودکار رقیب (عمدتا از نوع بارگیری بالا) را معرفی کردند.

جنرال الکتریک همچنین اولین مدل خودکار خود را با بارگیری از بالا در سال 1947 معرفی کرد. این دستگاه دارای بسیاری از ویژگی هایی بود که در ماشین های مدرن گنجانده شده است.

شکل اولیه دیگری از ماشین لباسشویی جی پلاس مدل 990 اتوماتیک تولید شده توسط The Hoover Company از کارتریج برای برنامه ریزی چرخه های مختلف شستشو استفاده می کرد.

این سیستم که Keymatic نامیده می شود، از کارتریج های پلاستیکی با شکاف های کلید مانند و برآمدگی هایی در اطراف لبه ها استفاده می کرد.

کارتریج در یک شکاف روی دستگاه قرار داده شد و یک خواننده مکانیکی دستگاه را بر این اساس کار می کرد.

چندین تولید کننده ماشین های نیمه اتوماتیک تولید کردند که کاربر را ملزم به دخالت در یک یا دو نقطه در چرخه شستشو می کردند.

یک نوع نیمه اتوماتیک رایج (که حداقل تا دهه 1970 از هوور در بریتانیا موجود بود) شامل دو وان بود: یکی با یک همزن یا پروانه برای شستشو، به علاوه وان کوچکتر دیگر برای استخراج آب یا شستشوی گریز از مرکز.

ماشین‌های لباسشویی سامسونگ 6 کیلویی اتوماتیک از زمان معرفی خود به تایمرهای الکترومکانیکی برای ترتیب دادن فرآیند شستشو و استخراج متکی هستند.

تایمرهای الکترومکانیکی شامل یک سری بادامک روی یک شفت مشترک است که توسط یک موتور الکتریکی کوچک از طریق یک جعبه دنده کاهشی هدایت می شود.

در زمان مناسب در چرخه شستشو، هر بادامک یک سوئیچ را برای درگیر کردن یا جدا کردن بخش خاصی از ماشین آلات (به عنوان مثال، موتور پمپ تخلیه) فعال می کند.

یکی از اولین ها در سال 1957 توسط وینستون ال. شلتون و گرشام ان. جنینگز، که در آن زمان هر دو مهندس جنرال الکتریک بودند، اختراع شد. این دستگاه اختراع ایالات متحده 2870278 را دریافت کرد.

 • منابع:
  1. Washing machine
 • تبلیغات: 
  1. دلیل استفاده از لوبیا در کشورهای در حال توسعه
  2. فردی که با استفاده از فکر خود در مسیر ثروت قرار گرفت
  3. ساختن خانه در کره ماه توسط معروف ترین فرد جهان!
  4. روغن زیتون از ابتلا به سرطان جلوگیری می کند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.