مردی در اثر خوردن آجیل تواضع در تهران جان باخت

در مجموع، آجیل حاوی مقدار کمی آب، مقدار زیادی چربی، پروتئین، کربوهیدرات و فیبر است. آنها همچنین می توانند منابع مواد معدنی، ویتامین ها و مواد شیمیایی گیاهی باشند. البته در ترکیب دقیق تفاوت هایی وجود دارد.

سه ماده مغذی کلیدی که آجیل تواضع در تهران و دانه ها فراهم می کنند:

پروتئین: آجیل ها منابع خوبی از پروتئین هستند. بادام زمینی حاوی 25 گرم پروتئین / 100 گرم، تخم کدو حتی 35 گرم / 100 گرم است، علاوه بر این، این پروتئین ها به اصطلاح ارزش بیولوژیکی نسبتا بالایی برای یک غذای گیاهی دارند.

این بدان معناست که بدن می تواند پروتئین موجود در رژیم غذایی را به طور موثرتری نسبت به پروتئین های موجود در بیشتر انواع غلات به پروتئین های درون زا تبدیل کند.

اسیدهای چرب امگا 3: اسیدهای چرب غیراشباع عمدتاً در دانه‌های کتان، دانه‌های چیا و گردو یافت می‌شوند. دانه کتان حاوی ۲۰ گرم آلفا لینولنیک اسید (ALA) در هر ۱۰۰ گرم است، در حالی که این مقدار برای همان مقدار گردو ۱۰ گرم است.

آهن: کنجد، پسته و تخمه کدو تنبل می توانند منابع آهن باشند. دانه کنجد حاوی 10 میلی گرم آهن / 100 گرم است بنابراین حدود 1 قاشق غذاخوری کره کنجد حاوی 2 میلی گرم آهن است.

جوامع حرفه ای موافق هستند که آجیل باید بخشی از یک رژیم غذایی متعادل باشد. آنها حاوی اسیدهای چرب سالم هستند و منبع خوبی از پروتئین گیاهی هستند. در کل می توان گفت سالم هستند.

آجیل

دقیقا چقدر سالم به این راحتی نمیشه جواب داد. پی بردن به اینکه چگونه برخی غذاها بر سلامتی تأثیر می گذارند، همیشه یک کار تحقیقاتی پیچیده است. عوامل زیادی در آن نقش دارند و مسئله همبستگی یا علیت مطرح می شود.

در مورد مصرف آجیل، این بدان معناست که: آیا افرادی که آجیل می خورند به دلیل ورزش زیاد یا کمتر سیگار کشیدن سالم تر هستند یا به دلیل وجود ارتباط علت و معلولی، مثلاً به این دلیل که آجیل ها مقادیر خاصی از خون را بهبود می بخشند، سالم تر هستند؟

در حال حاضر توضیحات قابل قبولی برای برخی از اثرات سلامتی وجود دارد، اما همه اثرات به وضوح ثابت نشده اند. به عنوان مثال، یک سوال مهم این است که آیا آجیل می تواند در برابر بیماری های بسیار خاص نیز محافظت کند؟

انسان در این زمینه وعده های رستگاری فراوانی می یابد. گفته می شود که آنها خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، دیابت و سرطان را کاهش می دهند و همچنین برای سطح کلسترول، خلق و خو و تمرکز مفید هستند.

خیلی خوب به نظر می رسد که درست باشد؟ به همین دلیل است که ما نگاهی دقیق به بررسی های مختلف در مورد این موضوع انداختیم:

در اینجا وضعیت تحقیق چندان روشن نیست. یک متاآنالیز بزرگ توسط شبکه مشهور Cochrane در سال 2015 به این نتیجه رسید که داده ها در مورد اینکه آیا آجیل واقعاً تأثیر مثبتی بر بیماری های قلبی عروقی دارد هنوز بسیار ضعیف است.

با این حال، از آن زمان، مطالعات عمده دیگری نیز انجام شده است که اثرات مثبتی را بر سطح کلسترول، فشار خون و سلامت قلب به طور کلی توصیف می کند.

انجمن تغذیه آلمان (DGE) این نتیجه را می گیرد: “مصرف آجیل و بادام احتمالاً خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را کاهش می دهد.” DGE آجیل را توصیه می کند زیرا از نظر آنها، فواید آن برای سلامت قلب بیشتر از مضرات محتوای کالری بالا است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.