نخود آبگوشتی 1401 در ایجاد خاصیت مغناطیسی نقش دارد

این نخود آبگوشتی 1401 که ما در مورد آن صحبت کردیم مملو از مواد مغذی است (بدیهی است  به همین دلیل است که در مورد آن صحبت می کنیم).

قبل از اینکه به مزایا بپردازیم، بیایید نگاهی به آنها بیندازیم. چندین ماده مغذی حیاتی دیگر نیز وجود دارد و همه آنها برای یک هدف مشترک مبارزه می کنند – تا بهترین مزایای سلامتی را برای شما فراهم کنند.

نخود یا لوبیا گاربانزو سرشار از پروتئین و سایر مواد مغذی مانند ویتامین B6 و C، فولات، منگنز و منیزیم است. آنها همچنین حاوی کلسیم و مقداری پتاسیم هستند. (برای سلامت قلب ضروری است)

پروتئین به ساخت توده عضلانی و بهبود سلامت سلول ها کمک می کند در حالی که منیزیم، منگنز و کلسیم استخوان های شما را قوی نگه می دارند.

ویتامین C از بیماری هایی مانند سرطان جلوگیری می کند و سلامت پوست را افزایش می دهد. و بله، آهن و فولات در دوران بارداری عالی عمل می کنند.

شاخص گلیسمی نخود 28 است که در انتهای پایینی قرار دارد. و این یکی از دلایلی است که سطح قند خون شما را افزایش نمی دهد. برخی تحقیقات اولیه وجود دارد که نشان می دهد افرادی که نخود مصرف می کنند می توانند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهند.

نخود

مصرف نخود به جای گندم نیز می تواند منجر به کاهش سطح گلوکز خون پس از غذا شود. و نخود همچنین سرشار از فیبر استیکی از مواد مغذی که جذب قند خون را کند می کند و در نتیجه خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد.

این فیبر همچنین می‌تواند اشتهای شما را کنترل کند و این به شما کمک می‌کند از غذاهایی با GI بالا که در غیر این صورت ممکن است بی‌خیال میان‌وعده بخورید، دوری کنید.

فیبر این را بسیار آشکار می کند. این باعث می شود که برای مدت طولانی احساس سیری کنید. و این به شما کمک می کند که از آشغال ها و دیگر چیزهای بی فایده دوری کنید. در واقع، نخود همچنین ممکن است به کاهش چربی بدن کمک کند – به کاهش وزن کمک می کند.

ماده مغذی دیگری که باید در مورد آن صحبت کنیم پروتئین است که به تنظیم وزن معروف است. مطالعات نشان داد که افراد دارای پروتئین بالا نه تنها وزن بدن خود را از دست دادند، بلکه قادر به دفع چربی بیشتری نیز بودند.

همچنین اثر حرارتی پروتئین 30 درصد است. این بدان معناست که شما 30 درصد از کالری را در طول هضم پروتئین می سوزانید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.