پودر لیمو خشک می تواند در شرایط خاص آب تولید نماید

اسید سیتریک موجود در لیمو با رقیق کردن ادرار و افزایش محتوای سیترات آن خطر ابتلا به سنگ کلیه را کاهش می دهد.

با توجه به اینکه مقداری از پالپ وارد مخلوط می‌شود، پکتین‌های موجود در پودر لیمو خشک می‌توانند سیری را افزایش داده و باکتری‌های دوست روده را تغذیه کنند، در نتیجه سلامتی را بهبود می‌بخشند و خطر ابتلا به بیماری را کاهش می‌دهند.

علاوه بر این، عطر لیمو که از روغن‌های ضروری به دست می‌آید ممکن است استرس را کاهش داده و خلق و خوی را بهبود بخشد.

لیموناد باید فواید مشابهی برای سلامتی داشته باشد به جز شکری که مکرراً اضافه می شود، که در صورت مصرف بیش از حد ناسالم است.

نوشیدن آب لیمو ممکن است استرس را کاهش دهد، عملکرد سیستم ایمنی را تقویت کند، به جلوگیری از کم خونی کمک کند، خطر ابتلا به سنگ کلیه را کاهش دهد و در برابر چندین بیماری محافظت کند.

لیمو به طور کلی به خوبی تحمل می شود، اما مرکبات ممکن است در تعداد کمی از افراد واکنش های آلرژیک ایجاد کند.

آنها همچنین ممکن است باعث آلرژی تماسی و تحریک پوست در افراد مبتلا به درماتیت شوند. لیموها کاملاً اسیدی هستند، بنابراین اگر مینای دندان شما آسیب ببیند، خوردن مکرر آنها ممکن است برای سلامت دندان مضر باشد.

پودر

لیمو معمولاً به خوبی تحمل می شود، اما ممکن است در برخی افراد باعث حساسیت یا تحریک پوست شود. مقادیر زیاد ممکن است برای سلامت دندان مضر باشد.

لیمو میوه ای با طراوت است که معمولاً به صورت کامل مصرف نمی شود، بلکه بیشتر به عنوان چاشنی یا طعم دهنده مصرف می شود. آنها منبع عالی ویتامین C، فیبرهای محلول و ترکیبات گیاهی هستند که همگی می توانند فواید سلامتی داشته باشند.

اگر علاقه مند به امتحان کردن آنها هستید، لیمو مطمئناً سلامت شما را تقویت می کند.

بسیاری از رستوران ها آن را به طور معمول سرو می کنند و برخی از مردم روز خود را به جای قهوه یا چای با آب لیمو شروع می کنند. شکی نیست که لیمو برای افزودن طعم مرکبات به غذا و نوشیدنی عالی است، اما آیا افزودن آب لیمو به آب شما فوایدی دارد؟

بسیاری از شواهد حاکی از فواید آب لیمو برای سلامتی حکایتی است.

در حالی که لیمو حاوی مواد مغذی مانند ویتامین C و آنتی اکسیدان است، ارزش غذایی یک لیوان آب لیمو به میزان آب لیمو بستگی دارد. یک لیوان آب لیمو حاوی یک عدد لیموی 48 گرمی فشرده حاوی:

10.6 کالری
18.6 میلی گرم (میلی گرم) ویتامین C یا 21 درصد از ارزش روزانه (DV)
9.6 میکروگرم (mcg) فولات یا 2٪ از DV
49.4 میلی گرم پتاسیم یا 1٪ از DV
0.038 میلی گرم آهن یا کمتر از 1٪ از DV
0.01 میلی گرم ویتامین B-1 یا 1٪ از DV
0.01 میلی گرم ویتامین B-2 یا 1٪ از DV
0.06 میلی گرم ویتامین B-5 یا 1٪ از DV
در اینجا نحوه سود بدن شما آمده است.

اطمینان از اینکه هر روز به اندازه کافی آب می نوشید منبع مورد اعتماد برای سلامت کلی بسیار مهم است – اما همه طعم آب ساده را دوست ندارند. استفاده از آب لیمو برای افزودن مقداری طعم به آب ممکن است به شما کمک کند بیشتر بنوشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.