پیشرفت چشمگیر صنعت سرامیک در زمینه طراحی

صنعت کاشی و سرامیک در دهه‌های اخیر هم از نظر حجم تولید و هم در فناوری ساخت و همچنین در سطح بالایی از پیشرفت در زمینه طراحی سرامیک به توسعه جهانی چشمگیری دست یافته است.

چالش های مهمی که امروزه با آن مواجه است، اول از همه، جهانی شدن بازارهای آن به دلیل رقابت شدید است. قیمت سرامیک پرسلان فول بادی بسیار مناسب می باشد.

علاوه بر این، برای هزینه‌های تولید و جنبه‌های زیست‌محیطی (هزینه‌های انرژی، مصرف مواد خام با منشاء طبیعی و آب، و اثرات زیست‌محیطی)، که جزء لاینفک اتوماسیون فرآیندهای آن‌ها هستند، صرفه‌جویی در منابع طبیعی به دلیل معرفی مفاهیم مدرن اقتصاد دورانی.

این شماره ویژه به مسائل فعلی فناوری تولید و همچنین فرآیندهای جدید سرامیک و پیشرفت های انجام شده در مواجهه با ارزش گذاری کاشی ها و جستجوی قابلیت های جدید می پردازد.

سرامیک

از این نظر، نمونه‌هایی از این قابلیت‌های جدید مانند کاشی‌های سرامیکی ضد باکتری ارائه می‌شوند. کاشی و سرامیک برای تمیز کردن هوا؛ کاشی های فسفری؛ و کاشی‌هایی که گرما را فراهم می‌کنند، مانند کاشی‌های به اصطلاح حرارتی، در میان سایر قابلیت‌ها.

فصل خاصی به کاشی های فتوولتائیک اختصاص داده خواهد شد که دارای ظرفیت یکپارچه سازی معماری (BIPV) هستند. قیمت سرامیک درجه یک یزد میبد به عوامل زیادی بستگی دارد.

همچنین با سایر بخش های صنعتی مرتبط با بخش صنعتی مولد مانند صنایع تهیه خمیر سرامیک سروکار خواهد داشت. صنایع افزودنی های رئولوژیکی سرامیک؛ و صنایع فریت، لعاب و رنگدانه های سرامیکی که همگی از اجزای تشکیل دهنده خوشه موسوم به سرامیک هستند.

 • منابع:
  1. EducSpecial Issue “Ceramic Tiles Production and Consumption”ational article about
 • تبلیغات: 
  1. جاروبرقی که جان افراد را می گیرد!
  2. سقوط لوستر بر سرنمازگزاران در مسجد جامع
  3. شیلنگی که به اندازه قطر کره زمین طولانی است
  4. دستگاه خم کن تهران اصفهان تبریز

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.