کوچک ترین قابلمه چدن یونیک سایز 28 به قطر دو سانتی متر می باشد

ظروف چدنی هم برای استفاده روی اجاق گاز و هم در فر مناسب هستند و در مقایسه با انواع قابلمه ها و تابه ها، آنها را فوق العاده همه کاره می کند.

این فرصت های زیادی برای پخت و پز ایجاد می کند که به عنوان مثال، قابلمه چدن یونیک سایز 28 یا ظروف آشپزی از جنس استنلس استیل یا سرامیکی این امکان را ندارند. تابه چدنی یک تابه عالی برای استفاده روی اجاق گاز یا فر است، به همین دلیل است که یک تابه چدنی یک تابه ضروری در هر آشپزخانه ای است.

آنها می توانند به شما کمک کنند غذاهایی مانند استیک را به راحتی و مانند یک سرآشپز حرفه ای بپزید و به شما اجازه می دهند گوشت را سرخ کرده و روی اجاق گاز ببندید و آنها را در فر از همان تابه گرم کنید.

چدن تخریب ناپذیر است (تقریبا)

چدن فوق العاده سخت است. قبلاً از آن برای بدنه کشتی هایی استفاده می شد که در دایره قطب شمال حرکت می کردند و هنگام حرکت در آب های یخ زده نیاز به شکستن یخ داشتند که بسیار سخت است.

این را می‌توانید در وزن تابه‌ها و قابلمه‌ها احساس کنید، زیرا آنها اغلب بسیار سنگین‌تر از همتایان سرامیکی و فولادی‌شان هستند.

برای شکستن، فرورفتگی یا خم کردن یک ظرف چدنی باید بسیار تلاش کنید. آنها تقریبا غیر قابل تخریب هستند.

در واقع، اگر می‌خواهید چند ظروف چدنی را بشکنید، باید از تجهیزات سنگین استفاده کنید تا آن‌ها را از بین ببرید. برای شکستن تابه چدنی هیچ کاری در آشپزخانه معمولی نمی توانید انجام دهید.

قابلمه

ظروف چدنی غذای شما را با آهن تقویت می کند

بسیاری از افراد از کمبود آهن در بدن خود رنج می برند که می تواند باعث مشکلات سلامتی شود.

پختن غذا در ظروف چدنی در واقع محتوای آهن موجود در غذای شما را افزایش می‌دهد تا از مزایای سلامتی بیشتری برای پخت و پز با چدن برخوردار شود.

این کار با غذاهای اسیدی که هنگام پخت مقداری آهن از ماهیتابه خارج می‌کنند و برای غذاهایی که مدت زمان طولانی را روی سطح چدنی پخته می‌کنند، بهتر عمل می‌کند، اما حتی برخی از تخم‌مرغ‌هایی که فقط برای چند دقیقه روی چدن پخته می‌شوند. میزان آهن آنها از پختن روی چدن افزایش می یابد.

با مزایای بسیار زیادی برای پخت و پز روی چدن، از جمله عمر طولانی و دوام آن، به راحتی می توان فهمید که چرا در بین سرآشپزهای حرفه ای و آماتور محبوب است!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.