گران ترین قابلمه روحی خارجی متعلق به دست فروش خیابان فرشته است

داشتن تجهیزات آشپزخانه مناسب باعث صرفه جویی در زمان و تلاش می شود و اغلب برای ایجاد نتایج مناسب از یک دستور غذا ضروری است.

از اصول اولیه شروع کنید، سپس به تدریج آشپزخانه خود را حول آنها بسازید. در اینجا راهنمای انواع قابلمه و ماهیتابه برای کمک به تصمیمات خرید شما است.

قابلمه روحی خارجی پخت و پز از مواد مختلفی ساخته می شوند. هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند و مهم است که قبل از خرید آنها را درک کنید.پ

بسیاری از آشپزها به جای یک مجموعه کامل در یک ماده، قابلمه ها و ماهیتابه های جداگانه را با مواد مختلف متناسب با کاربردهای خاص خریداری می کنند.

آلومینیوم (هزینه متوسط؛ برای پخت و پز همه منظوره توصیه می شود): این ماده همه کاره بیشتر برای قابلمه پخت و پز استفاده می شود. آلومینیوم ریخته گری پایه ضخیم و دیواره های جانبی نازک تری دارد.

اکثر ظروف آلومینیومی دارای روکش نچسب هستند. برخی از آنها برای تقویت آلومینیوم آنودایز شده اند و آن را در برابر فرورفتگی و خراش مقاوم می کنند. هرچه ظروف پخت و پز سنگین تر باشد، توزیع گرما بهتر است.

دیگ

مزایا: رسانای حرارتی بسیار خوب. نسبتا سبک برای رسیدگی؛ پاک شوندگی راحت.

معایب: آلومینیوم ناتمام اگر در ماشین ظرفشویی قرار گیرد، می تواند تغییر رنگ دهد یا از غذاهای اسیدی خارج شود. می تواند تغییر رنگ داده و طعم فلزی را به غذاها بدهد.

رسوبات آب سخت ممکن است آلومینیوم را تغییر رنگ دهند، اما این امر تأثیری بر استفاده از قابلمه یا مواد غذایی تهیه شده در آن ندارد.

فولاد ضد زنگ (هزینه متوسط تا بالا؛ برای پخت و پز همه منظوره توصیه می شود): به دنبال قابلمه آشپزی “پوشش دار” از جنس استیل باشید.

این فرآیند فولاد ضد زنگ را که به راحتی تمیز می شود روی سطوح قابل مشاهده با فلزات رسانای بیشتری – مانند مس یا آلومینیوم – ترکیب می کند.

ممکن است 9 لایه جداگانه با هم ترکیب شوند، اما 3 یا 5 معمولی تر است. نتیجه یک تابه است که به طور یکنواخت پخته می شود و به راحتی تمیز می شود.

حتی سازندگان قابلمه استیل ضد زنگ با قیمت متوسط، مدل هایی با دیسک آلومینیومی در پایین ارائه می دهند تا توزیع گرما خوبی را ارائه دهند.
مزایا: فوق العاده بادوام. صاف؛ ضد خش؛ پاک شوندگی راحت.
معایب: هزینه احتمالی بالا. برای انتقال حرارت خوب باید با فلزات دیگر ترکیب شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.